سرور مجازی

توسط pooya314


آخرین بروز رسانی مارس 5, 2017


سرور مجازی

سرور مجازی

سرور خصوصی مجازی

سرور مجازی ماشین مجازی است که توسط خدمات دهندگان سرویس هاستینگ اینترنت ارائه میشود.Vps یا همان سرور مجازی  کپی از هر سیستم عاملی را اجرا میکند. و مشتری به صورت سوپر یوزر به لایه های سیستم عامل دسترسی دارد.همچنین آنها میتوانند نرم افزار های متنوع را نصب و اجرا کنند. بسیاری از امکانات همانند سرور اختصاصی می باشد.و همچنین نرم افزارهای متداول در دسترس هستند. همچنین ساخت و کانفیگ و پیکربندی آن به صورت خیلی ساده ای بوده و هزینه سرور مجازی (Vps) بسیار کمتر از سرور اختصاصی فیزیکی میباشد.با این وجود به اشتراک گذاری لایه های فیزیکی یک سخت افزار برای سرورهای مجازی و  استفاده سایر مشتریان کارایی را پایین تر می آورد و با مصرف سایر کاربران که به یک نقطه  یا نود سخت افزاری متصل هستند کارایی پایین می آید.

مجازی سازی

 

مجازی سازی

 

نیروی مجازی سازی درایور سرور شبیه چیزی است که به توسعه اشتراک گذاری زمانی و چند برنامگی در گذشته هدایت میکند.هرچند که منابع هنوز هم به اشتراک گذاشته میشوند. ولی به سبک اشتراک گذاری زمانی.مجازی سازی با امنیت بسیار بالا ارائه میشود.وابسته به نوع مجازی سازی مورد استفاده ، به عنوان سرور مجازی فردی. عمدتا مجزا شده از یکدیگر ممکن است اجرا شوند.هر فرد در سیستم عامل خود به صورت کامل میتواند به صورت مستقل به عنوان یک ماشین مجازی بوت شود.پارتیشن بندی یک سرور واحد (سینگل سرور)  همانند سرور های چندگانه و متعدد به طور فزاینده مشترک در میکروکامپیوتر ها بوده است.

راه اندازی  vmware esx  سرور در سال ۲۰۰۱

 

vmware

 

معمولا روی سرور فیزیکی یک هایپروایزر اجرا میشود.که برای وظایفی مانند ایجاد کردن. منتشر ساختن و مدیریت منابع بر روی سیستم عامل مهمان یا روی ماشین مجازی.سیستم عامل مهمان اشتراک گذاری منابع سرور فیزیکی. معمولا به شیوه که در آن مهمان است از هر گونه منابع فیزیکی دیگر که برای کسانی که توسط  توسط هایپروایزر به آن اختصاص داده آگاه نیست.Vps یا همان سرور مجازی  کپی از هر سیستم عاملی را اجرا میکند. و مشتری به صورت سوپر یوزر به لایه های سیستم عامل دسترسی دارد.همچنین آنها میتوانند نرم افزار های متنوعی را نصب و اجرا کنند. بسیاری از امکانات همانند سرور اختصاصی می باشد.با این وجود تعداد ماشین های در حال اجرا  رو یک ماشین فیزیکی. وی پی اس معمولا به مقدار محدود شده ای از پردازنده و رم و فضای هارد دیسک دسترسی دارد.

انواع مجازی سازاها و سرور مجازی

 

 

با اینکه vmware و hyper-v  در مجازی سازی  بر شرکت های بزرگ تسلط دارند ,با این وجود بعضی های بودجه محدودتری دارند.و از مجازی ساز هایی مانند openvz   Virtuozzo  Xen و kvm  استفاده میکنند.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_server


جستجو در بلاگ

دسته بندی های بلاگ

برای دریافت بروزترین تعرفه ها ایمیل خود را وارد نمایید.